O NAS PLAN PRACY SKE KONKURS WRZEŚNIOWY KONKURS PAŹDZIERNIKOWY KONKURS LISTOPADOWY GRUDNIOWE DZIAŁANIA SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA:) KONKURS STYCZNIOWY KONKURS WALENTYNKOWY - LUTY DZIAŁANIA W MARCU DZIAŁANIA KWIETNIOWE EUROMATEMATYK DZIEŃ EUROPY 2017

Szkolny Klub Europejski

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

„MAŁY EUROPEJCZYK”

ROK SZKOLNY 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 spotkania Szkolnego Klubu Europejskiego  " Mały Europejczyk" odbywać się będą raz    w tygodniu,  oraz podczas wycieczek krajoznawczych.

Do klubu należą uczniowie klasy trzeciej więc tematyka spotkań będzie dostosowana do  możliwości poznawczych dzieci w tym wieku.

.                      Krąg tematyczny spotkań będzie dotyczył najbliższej okolicy „Nowa Ruda moją małą Ojczyzną” oraz najbliższego regionu.

Dzieci poznawać będą swoje miasto, zabytki, ciekawe miejsca, przyrodę, historię Nowej Rudy. Będą wykonywać prace plastyczne, plakaty  o swoim mieście i okolicy.

W czasie zajęć uczniowie będą poznawali niektóre kraje Unii Europejskiej, ich kulturę, tradycje, obyczaje, sławnych ludzi, ciekawe budowle, zabytki oraz ciekawostki z danego państwa. Będą wykonywali prace plastyczne związane            z poznawanym krajem UE.

W bieżącym roku szkolnym będziemy kontynuować  współpracę z biurem poselskim P. Poseł do PE  Lidią Geringer de Oedenberg, skąd otrzymujemy ulotki, biuletyny pt. "Nasz głos w PE” z informacjami o konkursach, wystawach, spotkaniach organizowanych przez pracowników biura poselskiego oraz  informacje o pracy w Parlamencie Europejskim.

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego : Jolanta Panek