Informacje Aktualności Nasze działania Uroczystości Szkolenia Wycieczki

Nasz SKW istnieje od 2006 roku.

Powstał przy Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie. Jego opiekunką od początku jest pani Magdalena Schmidt.

Klub skupia młodzież zainteresowaną ideą wolontariatu.

Głównym celem Klubu jest rozwijanie u młodych ludzi postawy otwartości , wrażliwości, empatii i zaangażowania społecznego

Członkami Klubu są nie tylko uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej ale także absolwenci naszej szkoły- uczniowie szkół średnich, studenci i młodzi pracujący.

Spotkania SKW odbywają się w piatki w godz. 18.00 - 20.00.

W trakcie spotkań  nie tylko planujemy i organizujemy nasze kolejne akcje charytatywne ale także bierzemy udział  w warsztatach umiejętności psychospołecznych – pracujemy nad budowaniem poczucia własnej wartości, rozwiązywaniem konfliktów, ćwiczymy pracę zespołową. Uczmy się  otwartości, tolerancji i szacunku dla innych.