Projekt POLSKO - CZESKI BLOG

Obejrzyj nasz blog :)

Rozpoczęliśmy  realizację  międzynarodowego   projektu   pod   nazwą   „Polsko-czeski blog        o współpracy”.  W projekcie biorą udział dzieci i młodzież z Bromuova  oraz młodzież  z naszej szkoły.

Głównym celem projektu jest budowa platformy współpracy transgranicznej wśród dzieci i młodzieży z terenu Ziemi Noworudzko-Broumovskiej poprzez kreowanie poczucia tożsamości z pograniczempolsko-czeskim oraz prezentowanie szerszej  społeczności modelu współpracy na polsko-czeskim blogu. Celem projektu jest również niwelowanie barier mentalnych, kulturowych i językowych wśród dzieci i młodzieży z Nowej Rudy i Broumova. Cel projektu zakłada realizację inicjatyw oddolnych wśród dzieci i młodzieży z Gimnazjum nr 2 i Domu Dzieci i Młodzieży ULITA z Broumova. Cele projektu zostaną osiągnięte poprzez:
- wymianę doświadczeń i wspólną naukę na polsko-czeskich warsztatach tematycznychorganizowanych przez obu partnerów. Warsztaty będą organizowane przez obu partnerów dla polsko-czeskich grup dzieci w ramach zajęć pozaszkolnych i kółek zainteresowań (warsztatyfotograficzne, filmowe, pisania bloga, tradycji i rzemiosła itp.)
- prezentowanie dobrych praktyk związanych z budowaniem modelu współpracy szerszej społeczności na polsko-czeskim blogu o współpracy,
- wzajemne poznanie poprzez wspólne wyjazdy i prezentowanie sobie nawzajem atrakcji pogranicza: dzieci z Polski będą organizowały wspólne wyjazdy na polską część pogranicza a dzieci z Czech do siebie. Będą sobie nawzajem pokazywać atrakcje swoich części pogranicza. Doświadczenia, zdjęcia i filmy ze wspólnych wyjazdów będą prezentować na swoim blogu współpracy