Międzynarodowe projekty eTwinning

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Odznakę "Szkoły eTwinning 2019/2020" jako jedna 39 szkół z Polski!
(jedna z dwóch szkół w woj.dolnośląskim)

Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

Praktyka cyfrowa
Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa
Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów

Jest to uznanie nie tylko osobistego sukcesu poszczególnych nauczycieli, ale także uznanie i wyraz ogromnego osiągnięcia całego zespołu eTwinning działającego w danej szkole.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w projekty eTwinning.

Nauczyciele odpowiedzialni za projekty: Sylwia Krenz i Joanna Szpak

PROJEKTY eTwinning realizowane w naszej szkole

Akademia Kompetencji  Kluczowych

Akademia Kompetencji Kluczowych jest projektem, który ma na celu rozwój kompetencji kluczowych.
• Projekt skierowany jest do szkół podstawowych.
• Projekt realizowany jest przy pomocy portalu eTwinning oraz fanpage’ów szkolnych oraz EduKreatywni na portalu Facebook.
• Nauczyciele z szkół partnerskich komunikują się ze sobą oraz dzielą efektami pracy na bieżąco za pomocą portalu eTwinning oraz Facebook. Planuje się także wizytę nauczycieli u partnerskich szkół (dla chętnych) oraz konferencję przez aplikację Skype (dla chętnych).
• W ramach projektu zakłada się rozwijanie jednej z kompetencji kluczowych w danym miesiącu (wyszczególnione w planie projektu). W ciągu danego miesiąca proponuje się szereg aktywności, , mających na celu rozwijanie danej kompetencji u uczniów.

ENGLISH FROM THE SUPERMARKET

Jest tak wiele miejsc, poza klasą, gdzie uczniowie mogą uczyć się języka angielskiego za darmo. Jednym z takich miejsc jest supermarket.
Zakupy są częścią życia naszych uczniów, ale tak naprawdę nie zwracają uwagi na etykiety na produktach, które kupują.
Podczas tego projektu nasi uczniowie:
- uświadomić sobie możliwość nauki języka angielskiego podczas robienia zakupów,
- zrozumieć podstawowe fakty dotyczące europejskiego wolnego handlu
- nauczyć się projektować i reklamować własny produkt.

Z  przyjemnością informujemy,że nasz projekt Lapbooks- welcome to my country otrzymał Krajową i Europejską Odznakę Jakości!!

.

TRAVELLING PUPPET, czyli podróżująca pacyka Lucy

W projekcie oprócz naszej szkoły uczestniczą szkoły z Niemiec, Słowenii, Włoch i Grecji. Uczniowie poznają rówieśników z innych państw m.in. poprzez wymianę kartek świątecznych czy pisanie listów. Ponadto, pacynka Lucy wędruje po krajach partnerskich i poznaje najciekawsze informacje na ich temat. Zadaniem uczniów jest zrobienie zdjęć przedstawiających ich miasto, kulturę i kraj. Następnie tworzą prezentacje/filmiki z udziałem Lucy.