„English Binds People Together”

W tym roku szkolnym uczniowie klas ósmych przystąpili do ogólnopolskiego projektu „English Binds People Together”, którego głównym koordynatorem jest p. Małgorzata Złocińska ze Szkoły Podstawowej w Rychliku. W naszej szkole koordynatorami projektu są panie Joanna Szpak i Małgorzata Przybył. Projekt trwa od 1.10. 2019 do 30.05. 2020 r. W jego ramach uczniowie będą wysyłali do siebie e-maile na zadany, najczęściej egzaminacyjny, temat. Uczestnicy wybrali sobie lub zostali wybrani przez kolegów do wymiany e-maili. Współpracujemy z 15 szkołami z Polski. Naszymi partnerami są uczniowie ze szkoły w Człuchowie, Rychliku, Dębinie, Strojcu, Przędzelu, Sokołowie Małopolskim, Chełmży, Czernikowie, Orońsku, Lubanicach, Krakowie, Będzinie, Chełmie, Rękusach i Podobinie. Pierwsze zadanie już za nami. Pisaliśmy list o sobie, swoich zainteresowaniach, upodobaniach i miejscu zamieszkania. W listopadzie należało napisać e-maila dotyczącego wynajmu mieszkania. Wszyscy sobie świetnie poradzili. Myślę, że taki trening pomoże uczestnikom nie tylko w napisaniu e-maila na egzaminie ósmoklasisty na 100% ale przede wszystkim będzie przydatny w kształceniu umiejętności życiowych.

CHRISTMAS CARDS EXCHANGE

Uczniowie z klas 5b i 8b uczestniczyli w międzynarodowej wymianie kartek świątecznych. Klasa 5b wysyłała i otrzymała kartki z Turcji, natomiast 8b do Gruzji i Turcji.

AMAZING PEOPLE - KLASY 8B I 8S

Book titled 'Amazing people'

PEOPLE: APPEARANCE AND CHARACTER- książeczki interaktywne

List do Królowej - ELŻBIETY II

W styczniu uczniowie z klas 3 i 4 uczęszczający na zajęcia dodatkowe postanowili napisać listy do Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II. Pisali w nich o sobie, swojej rodzinie oraz swoich zainteresowaniach.

Nie spodziewali się, że otrzymają odpowiedż! 23 kwietnia 2018r. pocztą lotniczą dotarł do nas list!!! Radość dzieci była ogromna!!! Oczywiście listu nie napisała sama królowa, lecz upoważnioną przez nią damę dworu. Oprócz listu otrzymaliśmy bardzo ciekawe informacje na temat rodziny królewskiej oraz Pałacu Buckingham.

POSTCROSSING - SENDING POSTCARDS

Otrzymaliśmy już pierwsze pocztówki z Niemiec, Belgii, Francji, Holandii i Anglii.