Wyjazdy na przedstawienia w języku angielskim

Przedstawienie PYGMALION w języku angielskim

3 listopada 2023 nasi uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli we Wrocławiu przedstawienie w języku angielskim PYGMALION.

Ponownie amerykańsko- brytyjska grupa aktorów zachwyciła nas swoją profesjonalną grą aktorską i pięknym brytyjskim akcentem.

Przedstawienie A CHRISTMAS CAROL w języku angielskim

21 października 2022r. kolejny raz nasi uczniowie wraz z nauczycielkami języka angielskiego zawitali we Wrocławiu w Centrum Kultury Wrocław- Zachód na przedstawieniu OPOWIEŚĆ WIGILIJNA w języku angielskim. Sztuka prezentowana przez brytyjską firmę teatralną TNT Theatre Britain, tym razem wykonana przez amerykańskich i brytyjskich aktorów z grupy An American Drama Group Europe, okazała się rewelacyjna. Doskonała gra aktorów, pełna komizmu i profesjonalizmu na pewno zapisze się w naszej pamięci jako kolejna nietypowa lekcja języka angielskiego.

Przedstawienie „FRANKENSTEIN” w języku angielskim

6 marca 2020r. młodzież z naszej szkoły, wraz z Paniami anglistkami: J.Dobrowolską, S.Legieć i J.Szpak, uczestniczyli w przedstawieniu w języku angielskim pt.: „FRANKENSTEIN, the Monster and the Myth”. Przedstawienie odbyło się we wrocławskim Centrum Kultury Wrocław- Zachód. Sztuka wykonana przez brytyjską firmę teatralną TNT Theatre Britain, pełna była oryginalności, dynamiki i komizmu. Profesjonalna gra aktorów, doskonale komponowała się z oryginalną muzyką, dekoracjami i scenicznym światłem. Nie trzeba być angielskim native speakerem aby zrozumieć i cieszyć się uczestniczeniem w tak profesjonalnym wydarzeniu teatralnym. Kolejna niekonwencjonalna lekcja języka angielskiego minęła w dobrym nastroju. Po zakończeniu przedstawienia udaliśmy się na scenę i zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

Przedstawienie "Peter Black" w język angielskim

17 stycznia 2020r. duża grupa naszej młodzieży ze starszych klas i wszystkie Panie anglistki uczestniczyli w Kłodzku w przedstawieniu w języku angielskim PETER BLACK przygotowanym przez profesjonalny teatr z Krakowa. Tytuł spektaklu, przypominający w polskim tłumaczeniu grę karcianą "Czarny Piotruś"- to nie przypadek. Jest to historia człowieka, który w trakcie jednego dnia, traci wszystko. A zaczynając wszystko od początku, nauczy się cenić w życiu to, co naprawdę ważne.

Choć historia wydaje się poważna, została przedstawiona z dużą dawką humoru i poetyckiej refleksji. Widzowie doświadczyli bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim w atrakcyjnej scenicznej formie. Przedstawienie bardzo nam sie podobało i była to z pewnością atrakcyjna, profesjonalna i zabawna forma nauki języka angielskiego.

Przedstawiamy kilka zdjęć z naszego wyjazdu: